Головна
Як приклеїти плівку без бульбашок на пластик чи скло

Як приклеїти плівку без бульбашок на пластик чи скло

Использование цветной плёнки «Oracal»: как правильно клеить на разные поверхности

Вже просто неможливо уявити собі виробництво зовнішньої реклами без кольорових плівок «Oracal». Цей універсальний матеріал вже давно закріпив за собою безперечні лідерські позиції в рейтингу найбільш підходящих засобів при виконанні аплікаційних робіт на поверхнях різного виду.

Оскільки фахівці нашої компанії в своїй великій практиці успішно користуються такими плівками, ми не з чуток знаємо, як правильно клеїти їх красиво, без дефектів – тобто без бульбашок і зморшок, які можуть пустити весь робочий процес під укіс.

Тому і хочемо поділитися з Вами важливими корисними порадами. Але для початку дещо уточнимо!

Які бувають види плівки «Oracal»:

Існує багато як вітчизняних, так і зарубіжних виробників плівок-самоклейок (такі марки, як «Ritrama», «Avery»та ін.). Але в нашій країні найбільшу популярність завоював саме «Oracal» – плівка німецького виробництва від компанії «Orafol Europe GmbH», таким чином ставши синонімом до поняття « вінілова плівка » в цілому. Як і будь-який німецький продукт – синонімом найвищої якості і надійності.

Плівки бувають:

  • матові і глянцеві;
  • литі і каландрировані (за способом виготовлення);
  • різних цінових сегментів – від економ-до преміум-класу;
  • транслюцентних (світлорозсіюючі) і світловідбиваючі (використовуються для виготовлення дорожніх знаків і сигнальних розміток);
  • тонувальні, прозоро-вітражні на скло (напр., для дзеркал шаф-купе та ін.), банерні і т.д.

Наприклад, для обклеювання авто використовуються плівки з високим коефіцієнтом еластичності та ті, що підходять для використання в екстремальних умовах. А саме – литі, що дозволяють огинати будь-яку нерівність, на відміну від каландрованих, що застосовуються виключно для обклеювання поверхонь рівних.

Цікаві також спеціальні варіанти:

  • металізованих плівок (із дзеркальною поверхнею під «золото», «срібло» або«хром»);
  • флуоресцентних (з « отруйними » кольорами, що світяться в темряві для залучення особливої уваги);
  • декоративних (плівок з візерунками та імітацією різних фактур – напр., під дерево, мармур – і т.д.)
металлизированная пленка
декоративная пленка
флоурисцентная пленка

Переваги та сфера застосування кольорових плівок

  1. Вони універсальні. . Тому що підходять для роботи з поверхнями різного роду (в основному – гладкими): це і скло, і дерево, і пластик, і метал, і бетон і т.д. Форма поверхні – також може бути будь-якою: рівною, увігнутою, опуклою (просто потрібно знати, який тип плівки для якої поверхні підходить і як з ним правильно працювати).
  2. Вони доступні в ціні . А значить – і широкому колу споживачів. У точності імітуючи природні матеріали, мають вартість значно нижчу, порівняно з іншими видами облицювання.
  3. Вони різноманітні . І дозволяють обрати найбільш підходящий варіант відповідно до бюджету, необхідним естетичним і фізичним характеристикам.
  4. Вони невибагливі в експлуатації . Ідеально підходять як для внутрішніх рекламно-оформлювальних робот, так і для вуличної експлуатації. Просто завжди звертайте увагу на робочий опис плівки та вибирайте найбільш підходящий варіант. Є «Oracal», який абсолютно не боїться УФ-випромінювання та вологи, здатний витримувати значні температурні скачки і атмосферний вплив, довго зберігаючи свій естетичний зовнішній вигляд. Безумовно, інтер'єрне використання виключає необхідність в таких характеристиках.

Поверхні, на які нанесені аплікації з таких плівок, також в свою чергу набувають інших декоративних властивостей. Тому і область їх застосування – дуже обширна. «Oracal» успішно використовується для вирішення маси задач у багатьох сферах, як то:

  • виготовлення рекламоносіїв як вуличного, так і внутрішнього призначення (допомагає створювати ефектні та яскраві вивіски, світлову рекламу, лайтбокси, вказівники, об'ємні букви та іншу продукцію, що сприяє просуванню бізнесу (дивіться наш каталог!);
  • оформлення вітрин и і реклама на транспорті (підходить як для короткочасних, так і для довгострокових акцій);
  • дизайнерська обробка інтер'єрів (як житлових, так і комерційних приміщень);
  • меблеве виробництво (обклеювання фасадів з метою поліпшення естетичних властивостей меблів);
  • декоративні роботи будь-якого призначення, різного рівня складності та ін.
поклейка пленки на авто
поклейка пленки на витрину

Однією з найважливіших переваг плівок-самоклейок є простота роботи з ними. Як фахівець, так і звичайний споживач при бажанні може застосувати даний матеріал, який простий не тільки в поклейці, але і в демонтажі, чим і заслуговує ще один величезний плюс!

Існує два способи накатки самоклейок:

Як клеїти «Oracal» на пластик або скло:

Важливо пам'ятати, що температурні умови в приміщенні, в якому буде клеїтися «Oracal», безпосередньо вплинуть і на його фізичні властивості.

В ідеалі, такі роботи бажано здійснювати при температурній градації від +8 до +30 °С. Тому як низькі температури позбавляють плівку еластичності, а високі – роблять занадто м'якою, за рахунок чого вона дуже легко деформується і розтягується. Такі температурні вимоги стосуються і поверхні, що обклеюється. Адже для найкращого склеювання їх температура повинна бути майже однаковою

Також для досягнення найбільш ефективного результату, піддавати плівку температурним перепадам бажано не раніше, ніж через добу після завершення робіт.

1. Початковий етап: підготовка (очищення) поверхні

Після вибору певної плівки необхідно провести підготовку поверхні до її нанесення.

Полягає в ретельному очищенні поверхні від будь-яких хімічних і механічних забруднень і в знежиренні. Ні в якому разі не користуватися з цією метою побутовими агресивними засобами або розчинниками, що мають у своєму складі масло! Переважно – етиловим, ізопропіловим спиртом, горілкою або антисиліконом.

Робоче місце теж має бути чистим, тому що в момент зняття плівки з підкладки виникає статична електрика, яка може притягнути до поверхні навіть найдрібніші сміттєві частки.

Варто також закцентувати увагу на рівності поверхні, що оклеюється, і зачистити її, адже через «Oracal» буде помітна будь-яка подряпина, виїмка або виступ. Особливо, якщо він – глянцевий. Матовий такі незначні недоліки приховує.

Нюанс! Нюанс! Не всі поверхні підходять для нанесення плівки: особливо шорсткі, напр., непофарбоване дерево, ДСП без ламінації, побілена стіна та ін.

2. Для подальшої накатки плівки необхідна наявність інструментів:

  • ракеля – спеціального скребка для аплікації із пластику, гуми або повсті;
  • канцелярського ножа зі змінними лезами;
  • побутового розпилювача води.
ракель для поклейки пленки
нож для поклейки пленки
распылитель для поклейки пленки

3. Обираємо спосіб нанесення плівки на поверхню – «мокрий» або «сухий»

Якщо точніше: за допомогою води і відповідно – без. Все залежить від того, наскільки набита рука того, хто клеїть.

«Суху» технологію обирають досвідчені майстри, тому що вона є більш надійним і швидким способом для поклейки без бульбашок, але йі вимагає вправності. При ній склеєні поверхні схоплюються відразу.

«Мокрий» спосоіб – рекомендація новачкам і невпевненим користувачам, оскільки з його допомогою під час роботи «Oracal» можна переміщати по поверхні, корегуючи його розташування.

Прозорий, вітражний і світлопропускний «Oracal» (напр., на вітрини) клеїться виключно «мокрим» способом, так як він більш делікатний. І здійснюється за таким алгоритмом:

  • після очищення поверхні для обклеювання, вирізаємо плівку з запасом з боків в 2-3 см;
  • на робочу поверхню побутовим розпилювачем рівномірно наносимо трохи теплої води або слабкий мильний розчин (рідке мило 2% + вода);
  • відклеюючи підкладку плівки, змочуємо її клейову основу мильним розчином;
  • максимально рівно прикладаємо плівку до поверхні, якщо потрібно коригуючи її положення;
  • далі пускаємо в хід ракель – притримуючи матеріал, виганяємо рідину і повітря з плівки, рухаючись від її центру до країв.

Оскільки останній пункт є найвідповідальнішим моментом, що вимагає прискіпливої уваги, проробляємо розгладжувальні рухи не один раз.

Прискорити сам процес висихання можна підвищеним вентилюванням приміщення.

4. Приділяємо особливу увагу кутам і бокам!

Це в промислових масштабах «Oracal» накочується на великі поверхні за допомогою спеціального обладнання – аплікаторів. Рівномірний тиск їх валиків забезпечує ідеально рівну накатку.

А ось при ручній роботі потрібно особливо постаратися, щоб краї самоклейки не завернулися або не відклеїлися взагалі. Тому, рекомендуємо через кілька годин після нанесення плівки ще раз ракелем пройтися по всій обклеєній поверхні.

Потім чекаємо, поки все висохне – і плівка остаточно приживеться до поверхні!

І ще кілька важливих порад!

  1.   Не поєднуйте в роботі з одним виробом плівки різних виробників, щоб уникнути дисонансу їх фізичних характеристик (напр., рівня світлопропускання або еластичності) при всій зовнішній схожості.
  2. Пам'ятайте, що дешева самоклеюча плівка не відрізняється високою щільністю, тому не зможе як слід замаскувати дефекти поверхні під собою.
  3. Для роботи з вигнутими поверхнями використовуйте спосіб нагрівання плівки феном, так вона стане еластичнішою і дозволить прийняти необхідну форму. Те ж саме стосується і текстурних поверхонь.
  4. Якщо повітряний бульбашка при розгладженні ніяк не хоче покидати свою локацію, не натискайте на неї що є сили! А елементарно – зробіть поруч тонкою голкою отвір, через яке це повітря і вийде.
  5. По можливості – беріть помічника. Це не тільки дозволить заощадити час, а й простіше впоратися з самим процесом (напр., якщо потрібно одночасно тримати плівку та усувати дефекти).