Головна Послуги
Широкоформатний друк

Широкоформатний друк

Наразі вже важко собі уявити велике місто без яскравих барвистих бігбордів, брандмауерів, сітілайтів та іншої поліграфічної продукції великих габаритних розмірів. Справлятися з її успішним та продуктивним виготовленням допомагаєширокоформатний друк.

Широкоформатний друк  є друком найвищої якості з максимальною чіткістю зображення

Застосовується до великого спектру рулонних матеріалів. Серед них фотопапір, самоклеюча плівка «Oracal», банерна тканина, художнє полотно.

РПК «Ташута» вже багато років успішно спеціалізується на наданні цієї послуги завдяки наявності власних сучасних широкоформатних принтерів із шириною рулону від 1 до 3,2 метрів та високою якістю друку – 720 та 1440 пікселів на дюйм.

Застосування спеціалізованих фарб з величезною колірною гамою, що налічує мільйони відтінків, та високошвидкісних принтерів з автоматичними системами контролю на кожному етапі друку, забезпечують абсолютно точну кольоропередачу ідентичність тиражованих екземплярів відповідно до найвищих стандартів.

Для додаткового захисту готової продукції від будь-яких впливів навколишнього середовища проводиться ламінація процес покриття зображення спеціальним прозорим захисним шаром.

У нас Ви можете замовити ламінування будь-якої поліграфічної продукції.

Широкоформатний УФ-друк є сучасним способом нанесення зображення чорнилом, закріпленим на поверхні матеріалу дією ультрафіолетового випромінювання. Вона також підходить для використання як у зовнішній, так і у внутрішній рекламі, має насичені, стійкі кольори, довговічна, водостійка. Застосовується для нанесення на тверді види листових матеріалів (напр., ПВХ пластик).

Однією з обов'язкових операцій виготовлення банерів є встановлення люверсів, послугу якої ми також можемо запропонувати. Плюс – зварювання банерів (зшивку та рядок), для якого використовуються спеціальні кишені та стики. Люверси відповідають за довговічність та надійність кріплення банера, захищаючи тканину від розривів у місці кріплення, та забезпечують простоту його монтажу.

З урахуванням переповненості ринку друку всілякими пропозиціями, ми зосереджуємося на вирішенні завдань клієнта і вважаємо за краще не багато і красиво розповідати про високу якість своїх послуг, а продуктивно та на вигідних умовах надавати дійсно гідну продукцію.

Для нас головне, щоб широкоформатний друк відповідав усім Вашим запитам, а вже потім демонстрував дизайнерську майстерність. Але для цього потрібно, щоб поданий Вами ескіз відповідав усім технічним вимогам, ознайомитися з якими Ви можете у розділі Вимоги до оригінал-макетів

Широкоформатний друк Повнокольорові зображення виготовляються на принтерах з шириною від 1,2м до 8м з роздільною здатністю друку від 150dpi до 1800dpi та застосуванням спеціалізованих фарб. Оптимізовані для високошвидкісного та високоякісного друку принтери забезпечують достовірні кольори (до 18 мільйонів відтінків) і повну ідентичність екземплярів у тиражі. ).

Сучасні принтери, як правило, оснащуються автоматичними системами контролю матеріалу (пристрої підмотування готових відбитків) - їх зручно застосовувати в

випадок друку довгих зображень та/або якщо ці відбитки підлягають подальшому ламінуванню), витрати чорнила, автоматизованими системами налаштування друкованих головок (автокорекція кольору), передбачається автоматичне прочищення головок у процесі друку, попереднє нагрівання матеріалу, високотемпературне динамічна сушка віддрукованих зображень (якщо в плоттері) немає системи сушіння, тоді готові відбитки не можна намотувати на Широкоформатний друк відбитки не можна намотувати на приймальну бобіну (або просто в рулон). Це означає, що оператор повинен стояти біля плотера і стежити, щоб відбиток не стосувався поля, а в кінці друку відрізати його (для цього у всіх сучасних плоттерах, навіть у дешевих, є автоматичний ніж) і укладати (або вивішувати) на спеціальне місце для просушки.Сушка особливо актуальна при роботі на "швидких" плоттерах і при друкуванні на фотопапері або плівці). Широкоформатная печать

Широкоформатні принтери, як правило, володіють РК-дисплеями, що легко читаються, і зручними навігаційними системами керування. дозволяє забезпечити зниження собівартості друку та підвищення продуктивності рахунок подачі чорнила з ємностей великого обсягу. В результаті частота зупинок плоттеру для перезаправки чорнила порівняно з використанням звичайних картриджів різко знижується. Коли в 1995 році фірма Encad вперше представила свій плотер NovaJet PRO 36 із системою подачі чорнила з банок 500 мл, це викликало фурор серед рекламників – плоттер може друкувати добу без зупинок! Через 2-3 роки та інші фірми також стали реалізовувати у себе подібні системи.

На сьогодні застосовуються дві основні системи подачі чорнила:

  • Безперервна (Encad, ColorSpan, Mutoh, Roland). У безперервній системі подача чорнила в струменеві головки здійснюється по трубочкам, приєднаним до ємностей з чорнилом. Чорнило течуть, підкоряючись всесвітнім фізичним законам про сполучені судини і капілярах. Широкоформатная печать
  • Порційна (HP). У порційній системі струменева головка перериває друк, під'їжджає до влаштування дозаправки, спеціальна помпа підкачує в буфер голівки чергову порцію чорнила зі спеціального картриджа, і голівка друкує далі до чергового підкачування. Обидві системи зарекомендували себе цілком надійними.

 

Широкоформатная печать Є певний нюанс у конструкції заправних ємностей з чорнилом. В одній із технологій застосовують спеціальні змінні картриджі (касети), тим самим намагаючись обмежити своїх клієнтів від використання чорнила інших виробників. У другій передбачено просто заливання чорнил у резервуари, встановлені у плоттері. Таким чином, ви можете купувати чорнило навіть у 10-літрових каністрах (це пропонують окремі фірми), що, слід зазначити, часом досить зручно і дешево.

Широкоформатная печать

Несколько слов о цветности:

Широкоформатная печать Спочатку в плоттерах застосовувався стандартний поліграфічний набір кольорів CMYK (блакитний, пурпурний, жовтий та чорний). Довгий час удосконалення кольоропередачі йшло шляхом поліпшення властивостей чорнил і носіїв, якості квітокалібрування та растеризації. Потім із поліграфії прийшла мода на 6-ти кольорові моделі. Найдалі в цьому питанні на сьогодні просунулась фірма ColorSpan, представивши в 1999 12-ти кольорову модель DisplayMaker XII. Тут важливо розуміти, що збільшення кількості струменевих головок (в даному випадку до 12-ти) неминуче веде до технічно складних рішень щодо вирівнювання головок для запобігання "полошенню". У плоттерах DisplayMaker ця вирішується за рахунок автоматичного "очі" (вбудованого сканера), який визначає взаємне розташування головок та видає команди для їх вирівнювання.

Широкоформатная печать Фірми Roland і Mutoh знаходяться у вигіднішому положенні, застосовуючи п'єзоголовки фірми Epson, у кожній з яких є по 3 канали. Таким чином, для реалізації 6-ти кольорової системи їм потрібно вирівнювати лише дві головки. П'єзоголовки призначені для довготривалого використання, тому конструкція їх закріплення виключає необхідність щоденного калібрування.

Широкоформатная печать Найбільш поширеними колірними просторами на сьогодні після CMYK є 6-ти кольорові CMYK LcLm(CMYK + світло-блакитний та світлопурпурний) та CMYK OrGr (CMYK + помаранчевий та зелений). . У 6-ти кольорових плоттерах Mutoh та Roland також передбачена можливість роботи як в обох 6-ти кольорових просторах, так і зі звичайним CMYK.

Широкоформатная печать Який же плоттер віддати перевагу - стандартний 4-х кольоровий або багатобарвний? Насамперед це визначається завданнями, які ви хочете вирішувати. Врешті-решт вам доведеться провести свою особисту експертизу зразків друку різних плоттерів для прийняття рішення. друку (за деякими рідкісними винятками), то принципова відмінність принтерів у технічному плані є не такою істотною, як здається на перший погляд.

Згадаємо про дозвіл:

Широкоформатная печать Розрізняють реальний і адресований дозвіл. Реальна роздільна здатність - це те, що забезпечує струминна головка, адресована роздільна здатність - це підвищення щільності точок за рахунок кількох проходів головок. Необхідно завжди орієнтуватися на реальний дозвіл, оскільки дозвіл, що адресується, дуже часто вводить в оману. Коли ви побачите в проспекті Roland або Mutoh роздільна здатність 720х1440 dpi, а у ColorSpan - 1800 dpi, то треба розуміти ці цифри 1440 і 1800 dpi саме як адресований ("підвищений") дозвіл. У режимі "підвищеної" роздільної здатності плотер керуватиме струменевими головками так, щоб збільшити щільність точок у 2-3 рази, при цьому Широкоформатная печать відповідно, відбувається уповільнення швидкості друку також у 2-3 рази. Чи це впливає на якість? Так, часом це дозволяє позбутися "полошения", отримати м'які переходи півтонів, але отримати дрібніші деталі зображення не можна - базовий розмір точки при цьому не змінюється. На практиці більшості виробників повнокольорової продукції режим "підвищеного" дозволу в широкоформатному друку практично не застосовується, будучи в основному маркетинговим прийомом фірми-виробника.

Швидкість друку:

Широкоформатная печать У цьому питанні спостерігається найбільша плутанина, оскільки загальних критеріїв порівняльної оцінки швидкості плоттерів немає. Справа в тому, що в практично будь-якому плоттері є 5-8 режимів друку - одно-або дво-спрямований друк, в 1, 2, 3, 4, 6, 8 проходів, з "підвищеним" або "зниженим" дозволом. Чим менше проходів струминної головки, тим вища швидкість друку, але тим нижча якість. Можна, звичайно, порівнювати максимальні швидкості - двонаправлений друк Широкоформатная печать один прохід (зазвичай це називається "чорновий" режим). Але реальних замовлень ніхто в цьому режимі не друкує. "Нормальний" режим друку в різних плоттерах варіюється за кількістю проходів (3-4), але сенс його в тому, що забезпечує нормальне відтворення на фотопапері графічно складних зображень (з напівтоновими переходами, великими заливками і т.д.). Іншими словами, це реальна швидкість, на якій друкують замовлення.

Виробників плотерів з шириною поля друку менше 3м і різних моделей, що їх випускають, досить багато - кілька десятків. Відповідно, великий і парк встановлених пристроїв подібного класу - тут йде на сотні тисяч. Зовсім інша ситуація у "вищому світлі" - щоб порахувати всіх виробників надширокоформатних моделей - мега-принтерів (від 3,2 м до 8м), достатньо пальців на двох руках, а загальна кількість моделей не перевищує двох десятків.
Широкоформатная печать
У 1992 році один із підрозділів компанії NUR (пізніше воно відокремилося і стало основою компанії MDP) розробило принтер OutBoard, ексклюзивні права на поширення якого з 1993 року були надані компанії Scitex. В даний час компанія Scitex все-таки придбала MDP (яка увійде до підрозділу Idanit), тому остання нова розробка Matan Grand Jet також буде продаватися під маркою Scitex. У результаті компанія Scitex стає володарем двох найшвидших у своїх класах широкоформатних принтерів - Idanit 162Ad та Matan Grand Jet.

Широкоформатная печать Розвиток широкоформатних принтерів нерозривно пов'язаний з розвитком технологій друку. Сучасні технології струменевого друку мають багато спільного. Сама назва "струменева" говорить про те, що для друку використовується рідке чорнило, а зображення створюється при Широкоформатная печать нанесення на папір окремих кольорових точок. Практично всі струменеві принтери друкують, використовуючи алгоритм Drop on Demand.Це означає, що для нанесення краплі-точки надсилається спеціальний сигнал, який вказує, який із сопел принтера має вистрілити цією краплею на папір. І так повторюється багато разів. З окремих точок, нанесених на папір, складається зображення.

Отже, практично всі струменеві принтери використовують технологію Drop on Demand. Але тут і починаються відмінності. Як змусити друкувальну головку принтера виштовхнути краплю.

  • Термодрук, де крапля виштовхується при нагріванні спеціальної пластини.
  • П'єзо-електрична технологія, в якій крапля виштовхується пластина, що згинається під впливом електричного струму.


Широкоформатная печать У електростатичних принтерах зображення формується за допомогою електростатичного заряду на проміжному носії, куди послідовно розміщуються барвники CMYK. Після цього картинка переноситься на матеріал, що запечатується, і закріплюється. Подібні пристрої відрізняються досить високою роздільною здатністю, високою продуктивністю, але також і відносно високою собівартістю. своїх широкоформатних моделях лазерну та світлодіодну технології. Ці принтери дуже дорогі і не можуть друкувати на матеріалах великої товщини або не витримують нагріву, хоча мають досить високу продуктивність і низьку собівартість витратних матеріалів.

Широкоформатная печать Тому більшість виробників надширокоформатних принтерів вибрали для своїх пристроїв різні варіанти струменевих технологій. У принтерах NUR використовується технологія безперервної подачі чорнила з електричним відхиленням крапель (continuous inkjet). У моделях серії PowerJet компанії SignTech краплі чорнила викидалися по команді, після чого потік повітря направляв їх на матеріал, що запечатується.

Широкоформатная печать А ось 1998 можна назвати роком п'єзоструминного друку, причому ця технологія стала переважаючою в принтерах практично будь-яких форматів - від домашніх до надширокоформатних "монстрів". Ця технологія дозволяє досягти дуже високої якості відбитків та підвищити продуктивність. Під якістю розуміється більш висока роздільна здатність, ширший потенційний діапазон застосовуваних чорнил, ніж при термоструминному друку, а також можливість управління розміром краплі, що впорскується. П'єзоелектричні головки набагато надійніші і розраховані на тривалішу службу (1-3 роки). Але при цьому їх вартість вища (до 300 USD), а процедура заміни складніше (пов'язана з розбиранням плоттера), але це зараз не особливо важливо, враховуючи чудову якість друку. Фахівці прогнозують, що майбутнє широкоформатного друку саме за п'єзодруком. І це майбутнє вже втілено в останніх моделях "надширокоформатників": Vutek UltraVu, Matan Grand Jet и Signtech Salsa. Широкоформатная печать Однозначної відповіді на питання "Яка ж система друку краща?" не існує. Можна дати тільки загальну рекомендацію: якщо вас хвилює виконання великих обсягів робіт - вибирайте термоплотери, ну, а якщо вам найважливіше отримання високої фотореалістичної якості - вибирайте п'єзоплотери. Ну, а якщо потрібне і те, й інше? - то зазвичай це питання відповідають так - під час роботи на сучасному струменевому плоттері найбільш значущим чинником задля забезпечення високої продуктивності та якості є професіоналізм оператора. Можна використовувати найкращий плоттер, але якщо вибір витратних матеріалів був невірним, або не було проведено квіткалібрування, або відбиток був недостатньо висушений - готова робота вирушає в шлюб.

Зрештою, якщо подивитися на розвиток термоструминного та п'єзоелектричного напрямів у технології струминного друку, то кожна з них приблизно раз на півроку робить суттєвий ривок уперед, проте лідерство захоплюється ненадовго, тому що дуже скоро на ринку з'являються нові розробки конкурентів.

Широкоформатная печать Освоєння нових технологій виробниками надало нового імпульсу розвитку галузі в цілому і дозволило суттєво знизити ціну друкованих пристроїв, які стають доступнішими для зацікавленої групи покупців: рекламно-виробничих компаній, друкованих салонів, друкарень, приватних підприємців, які займаються рекламою.

Одночасно на перший план виходять питання організації відповідної служби сервісу та технічної підтримки, своєчасного постачання друкованих матеріалів та фарб, витратних матеріалів та запасних частин. Ці нові завдання освоюються як компаніями-продавцями техніки, і самостійно власниками устаткування процесі його експлуатації. Досвід, отриманий в результаті, є відправною точкою у вдосконаленні пристроїв, що дозволяє спрощувати та робити технологію ще зручнішою в експлуатації.


Широкоформатний друк має великі рекламні переваги. Основні сфери застосування:

Широкоформатная печать

  • Плакати для щитових конструкцій (білборди - 3х6м, сіті-лайт-формат (1,2х1,8м) та інші стандарти мережевих конструкцій);
  • Двосторонній друк для BackLit-додатків;
  • Оформлення презентацій, виставок та рекламних акцій, інтер'єрів клубів, ресторанів, барів, магазинів та офісів, стадіонів, вокзалів;
  • POS-матеріали;
  • Вивіски та інформаційні простори;
  • Оформлення громадського транспорту та пунктів зупинки;
  • Підлогова графіка.

Широкоформатний друк може бути виконаний на найширшому спектрі матеріалів: Широкоформатная печать

  • Папір (матовий або глянцевий, гладкий або фактурний, у тому числі "під акварель");
  • Самоклених плівках;
  • Різні види банерної тканини та паперу;
  • Транслюцентні тканини;
  • Будівельної вінілової сітки;
  • Холсте;
  • Шовку;
  • Поліестровій плівці;
  • Сітці для тонування скла з односторонньою прозорістю (one way vision).